Kontaktujte nás: +420 775 640 170 | info@e-k.cz
0 Kč

Jaký typ řidičského oprávnění potřebuji k řízení elektrických skútrů AKUMOTO?

Na všechny naše typy elektrických skútrů stačí řidičské oprávnění skupiny AM, které je součástí řidičského oprávnění B (osobní automobil)

Jak je zajištěn záruční a pozáruční servis?

Požadavky na servis jsou ve srovnání se skútry benzínovými minimální. Servis zajišťují naši regionální prodejci nebo poskytujeme možnost servisu na vaší adrese prostřednictvím našeho technika.

Jak se musím starat o akumulátor?

Nijak, stačí jej pouze pravidelně dobíjet.

Mohu používat elektrický skútr AKUMOTO v běžném silničním provozu?

Všechny naše modely jsou homologované pro celé území Evropské Unie, tudíž splňují veškeré předpisy a vyhlášky. Proto můžete využívat elektrické skútry AKUMOTO v silničním provozu bez jakéhokoliv omezení.

Jak se skútr chová, když je v akumulátorech již málo energie? Zastaví se bez varování na půl cesty?

Nezastaví. Skútr se chová tak, že při poklesu ukazatele k červenému políčku ujede ještě dalších 5 až 10 km. Pokles výkonu je v této fázi zanedbatelný.

Jakým způsobem motor pracuje?

Jedná se o moderní třípolový bezuhlikový pulzní motor. Magnety jsou permanentní a tři datové snímače polohy se starají o přesný a hospodárný průběh magnetického pole ve všech fázích jízdy. Tím je zajištěn nečekaně silný kroutící moment již od nízkých otáček a hlavně vysoká účinnost motoru. Tato účinnost je dále ještě násobena tím, že energie je bez jediného převodu přenášena přímo na vozovku. ( žádné rozvody, převodovky, variátory, řetězi - prostě žádné zbytečné ztráty )

Mohou na elektrickém skútru AKUMOTO jezdit 2 osoby?

Ano, všechny naše modely jsou homologovány jako dvoumístné skútry.

Jak dlouho trvá nabití modelu A-10/40 a A-10/70?

Doba nabíjení u modelu A-10/40 a A-10/70 je odvislá od hloubky vybití akumulátorů, akumulátorům velice svědčí průběžné dobíjení. I když ujedete např. pouze 10 km, je dobré dát motocykl nabít. Bateriím tento režim prodlužuje životnost. 60% kapacity akumulátorů se dobije za 3 hod, úplné nabití trvá okolo 8 hodin.

Může probíhat dobíjení i v uzavřeném prostoru jako je obytný automobil nebo karavan apod.?

Ano, pokud se jedná o dobíjení jednoho skútru.

Na kolik korun vyjde zhruba nabití elektrického skútru?

Plné dobití elektrického skútru vyjde řádově na 3 Kč.

Škodí skútru nebo jeho motoru jízda v dešti?

Neškodí.

Čím je dosažena tak vysoká hospodárnost elektrických skútrů AKUMOTO?

Odpověď je celkem prostá,

  1. účinnost elektrického motoru je až 90% ( u motoru malooběhového spalovacího je v nepříznivých podmínkách účinnost jen 30% )
  2. ztráty v převodových ústrojích u spalovacího motoru jsou také značné, u motoru elektrického se vytvořená energie přenáší přímo na vozovku.
  3. Motor a převody vozidla spalovacího obsahují cca. 600 pohyblivých dílů. Elektrický skútr AKUMOTO má pouze jedenu pohyblivou součástku!!
  4. Při čerpání elektrické energie z domácí sítě neplatíte vysokou spotřební daň, jako u ropných pohonných hmot.

 

Kolik stojí roční povinné ručení?

Zhruba 280 kč ročně. Záleží u jaké pojišťovny si pojistku uzavřete.

Jak je to se životností akumulátorů?

Laboratorní životnost je až 9 let, to je v praxi nereálná doba. Při pravidelném dobíjení a dodržení ostatních jednoduchých zásad je životnost až 7 let. Akumulátorům škodí hluboké vybití a protože nemají paměťový efekt, je pro ně prospěšné pravidelné dobíjení. Např. i vícekrát denně nebo po krátké jízdě.

Jaké získám daňové výhody při provozování elektrického skútru?

 

  1. Sleva na povinné ručení
  2. Elektřina není zatížena spotřební daní, tak jako ropné pohonné hmoty.
  3. Neplatí se žádná silniční daň
  4. Možný jednorázový odpis (do 40tis bez DPH)

 

Kolik stojí nové akumulátory do modelu A-10/40 a A-10/70?

Náhradní set akumulátorů pro model A-10/40 stojí 4.000 Kč, do modelu A-10/70 stojí kompletní set nových akumulátorů 7.000 Kč.

Jaká je záruka na Vaše skútry?

Záruka na elektrické skútry AKUMOTO je 2 roky.

Jaké jsou nevýhody Vašeho elektrického skútru AKUMOTO?

Akumulátory je třeba 1x měsíčně nabít i v době kdy nejezdíte. ( spotřeba energie je ale jen cca. 30 haléřů). Skútr není vhodný do oblastí s extrémními kopci, bežné kopce mu nevadí.Při míjení chodce, který Vás nevidí je třeba zvýšit opatrnost, protože Vás nemusí slyšet.

Musím akumulátory úplně vybít abych je mohl znovu nabít?

Akumulátory používané v našich elektrických skútrech nemají paměťový efekt, proto je můžete dobíjet kdykoliv. Průběžné dobíjení naopak velice doporučujme, prodlužuje životnost akumulátorů.

Jak je kalkulován výpočet o nákladech 5 Kč / 100 km?

Tento výpočet vychází z průměrné ceny elektrické energie, které je potřeba k ujetí 100 km. V praxi to znamená, že na jedno nabití spotřebujete z Vaší elektrické sítě jen cca. 0,9 kW/h, což při nočním tarifu může být na 100 km ještě méně než 5 Kč.

Je životnost motoru 100 000 km opravdu reálná?

Ano, motor má opravdu deklarovanou životnost. Samozřejmě záleží na náročnosti provozních podmínek ( zatížení, teploty, profil trati, apod. ). Dlouhodobé praktické jízdní zkoušky potvrdily, že motor je spolehlivý a odolný i při zvýšení výkonu řídící jednotkou na 120%.

Mohu Váš skútr převážet a dobíjet přímo v obytném caravanu? Benzinový mi tam smrdí:)

Ano, můžete. Dokonce v jakékoliv poloze.

Vývoj nových akumulátorů jde v současné době velice rychle vpřed. Bude možné tyto revoluční akumulátory v budoucnu namontovat i do staršího skútru AKUMOTO?

Ano, celkem snadno a bez větších zásahů do elektroniky.

Jak výrazně se projeví na hospodárnosti provozu stoupající cena elektřiny?

Nijak výrazně, s nárůstem ceny energií stoupá i cena ropy, proto provozování elektro pohonu bude vždy několikanásobně levnější.

Tel

tel.: +420 775 640 170

      

e-mail: info@e-k.cz